Performans Düşüklüğü !

27 Ocak 2018by mericgym
tekers.jpg

Spora ve egzersize büyük kararlılıkla dahil olma, spor salonu, spor salonuna hazırlık derken onca yükü tamamladınız. Sırada o kapıdan girmek ve arzuladığınız bedene kavuşma gerçeği var. Biz hazırız peki ya siz?

Fitness salonuna dahil olduktan sonra spor aletleri arasında kararsızlık ve ne yapacağınızı bilememe gibi durumları yaşıyor olabilirsiniz. Endişe etmeyin. Pek çok kişi ilk günlerde aynı gelgitleri yaşıyor. Önemli olan performans odaklı davranabilmek ve sadece birkaç ayrıntıya dikkat ederek aktivite sürecinizden en iyi verimi almaktır. Sizlerle paylaşacağımız ipuçlarını okumadan geçmeyin. Spor salonunda performans kavramı, kişiler için dikkate değer ayrıntıdır.

Önce iyi beslenme!

Antrenman öncesinde hem fizyolojik hem de psikolojik olarak iyi bir destek modeli mi arıyorsunuz? Yanıtımız basit. İyi beslenmeli, spor ve aktiviteden en enerjik verimi almalısınız.

Kaslarınıza ihtiyaç duyduğu protein desteğini antrenman öncesinde vermelisiniz. Aksi halde spor salonundayken sürekli kendinizi bitkin ve yorgun hissedersiniz, performansınız düşer. Fitness salonuna gelmeden en az iki saat öncesinde protein ağırlıklı beslenmeli, zindeliğinize zindelik katmalısınız.

Spor salonuna illa ki bir şeyleri bilerek gelinmiyor şüphesiz. Personal Trainer’lar ve spor salonundaki görevliler bu işin rehberi niteliğindedirler. Öğrenmeye açık olmalı, bilmemek yerine öğrenmeyi hedef edinmelisiniz. Başlangıç aşamasında kaliteli bir egzersiz programı işinize yarayacaktır. Kendiniz için mutlaka bir egzersiz programı isteyin ya da personal trainer desteği alın.

Sistematik düzen ve disiplinle çalışmak aktivite sürecinizde en iyi verimi almanız için müthiş yöntemlerdendir. Vücut geliştirme sporlarının tümü bu kuralın temelini oluşturur. Antrenman sürecinize iyi bir antrenman planı yön verecektir. Böylelikle aletler arasında savrulmak yerine etkili olanla işe koyulmuş olursunuz.

Yakın bir arkadaşınızla spor salonuna yazılmaya ne dersiniz?

Yalnızlığın her hali moralleri bozabilir. Performansı direk olarak etkileyen yalnızlığa bir önerimiz var. Sevdiğiniz bir arkadaşınız ya da dostunuzla fitness aktivitelerinizi eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Spor salonları da verimi etkiler…

Bazı kişilerden mutlaka duyduğunuz olmuştur; ”Havasız bir atmosferde çalışıyoruz, kalabalık inanılmaz etkiliyor, ter kokusundan çalışılmıyor.”gibi cümleleri… Bu gibi durumları içinden çıkılmaz bir hal gibi düşünmeyin. Mutlaka spor salonunuzdan yetkili birileriyle görüşerek farkındalık sağlayın. Antrenman günlerinizde yapacağınız küçük ama etkili gün değişiklikleri hevesinizi geri kazandıracaktır.

Belirttiğimiz tüm performans artırıcı kriterlere dikkat ederseniz, ortada sizi üzecek sorun kalmayacaktır. Unutmayın, her şey sizin elinizdedir. Spor ve aktiviteye kararlılıkla başlamak yolun yarısını geçtiğiniz anlamına gelir. Performans sizin ilacınızdır.